Największy update 2020 w Clash Royale wreszcie zapowiedziany!

Stało się! Najnowszy i prawdopodobnie jedyny naprawdę duży update Clash Royale w 2020 roku został dzisiaj (3 lipca 2020) zapowiedziany! A jego nazwa to Clan Wars 2!

W opublikowanym na YT Filmie, Seth (Game Designer) i Drew (Community Manager of Clash Royale) opowiedzieli (niestety dość lakonicznie) o zmianach jakich możemy się spodziewać. W ostatnim czasie, w środowisku graczy skupionych na forach np. Reddit, przeważała opinia, że Clash Royale weszło w okres stagnacji. Dlaczego? Bo ostatni prawdziwy duży update był w 2019 roku i wprowadzał m.in. pass royale. Od tego czasu w ramach hucznie ogłaszanych update’ów otrzymywaliśmy głównie kosmetyczne zmiany np.  aren, balans kart, dodawanie aren pod dany sezon pass royale, nowe tryby gry i turnieje.

Przyznacie, że prawdziwych zmian było mało. Teraz ma się to zmienić. Ale po kolei:

1. Clan Wars 2.0

Clan wars w wersji 2.0, według Supercell, ma być całkowicie nowym doświadczeniem dla graczy. Co się zmieni? Zostanie zlikwidowany Collection Day i War Day. Zamiast tego klany będą „żeglować” w dół rzeki na klanowych okrętach. W trakcie żeglugi zbierać będziemy nagrody – dla klanu i dla siebie. Drew na filmie powiedział, że klanowy okręt będzie można porównać do nieistniejącej obecnie skrzyni klanowej (był to event startujący w piątek, w trakcie którego gracze mieli za zadanie zgromadzić określoną ilość koron, im więcej koron tym lepsza była nagroda. Clan Chest został usunięty z gry w 2018 roku).

W trakcie river raidu gracze będą rozgrywać bitwy w różnych trybach, a nagrody w nich zdobyte mają być dzielone na wszystkich członków klanu.

2.  Boat Battles – tryb PvE w Clash Royale!

Klany będą miały możliwość ustawienia obrony na swoim okręcie. To prawdopodobnie będzie gra ze sterowanym przez grę przeciwnikiem. Zobaczcie poniżej, wygląda to naprawdę obiecująco!

Clash Royale PvE
 

3. Duele pomiędzy graczami

Gracze będą mogli rozgrywać pomiędzy sobą duele – w trybie Best of Three – czyli do dwóch wygranych. Nie wiadomo zbyt dużo o tej nowości, ale prawdopodobnie będzie trzeba ustawić cztery decki z których będzie można wybrać jeden. Fajnie by było gdyby gracze widzieli jaki deck wybrał przeciwnik, tak by móc odpowiednio dobrać do niego kontrę.

4. Nowe ligi dla klanów w Clan Wars 2

Do tej pory po wbiciu 3000 pucharów w lidze nagrody nie różniły się w zależności od ilości pucharów. Klan mający 3001 pucharów otrzymywał taką samą nagrodę jak klan mający ich 6000. Teraz ma się to zmienić. Mają być dodawane kolejne ligi – w miarę progressu poszczególnych klanów.

Podumowanie:

Zgodnie z zapowiedziami Drew i Setha najbliższy update ma na celu zmuszenie graczy do gry wszystkimi kartami dostępnymi w grze, a nie do trzymania się jednego, maksymalnie dwóch albo trzech decków, które udało się wymasterować w przeciągu ostatnich lat. Aby to osiągnąć wprowadzono proste założenie: udział w Clan War jest ma być najlepszym sposobem na zdobywanie nagród oraz progress w zbieraniu kart. Czy się uda? Zobaczymy.

Przyznam, że do mnie planowany update przemawia – może uda się zaangażować większą ilość klanowiczów do udziału we wspólnej zabawie.

About Callahan

Koneser filmów, seriali i książek z gatunku zombie-apocalypse.

Check Also

clan wars 2 optional update

Clan Wars 2 – opcjonalny update

Po 10 dniach od wprowadzenia Clan Wars 2 doczekaliśmy się opcjonalnego update’u (który tak naprawdę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.