Clan Wars 2 FAQ: Nagrody, skrzynie, questy

Jest! Clan Wars 2 FAQ! Po 48 godzinach od wydania update’u Clan Wars 2 i olbrzymiej fali niezadowolonych komentarzy na profilu Twittera, Facebooku oraz oficjalnym forum Clash Royale na reddit, głos zabrał Drew czyli Community Manager.

W dość długim poście,  którego tłumaczenie (w skróconej formie znajdziecie poniżej) odpowiedział na najczęściej podnoszone zarzuty ze strony społeczności. Zapraszam do lektury, mam nadzieję, że wyjaśni to dużą część pytań które nasuwają się większości graczy, a można je sprowadzić do prostego: Where’s my rewards? Gdzie moje nagrody i skrzynki?

Post Drew czyli Clan Wars 2 FAQ:

Poniżej znajdują się informacje dotyczące Clan Wars 2 podzielone na cztery główne tematy:

  • Nowa wersja codziennych nagród (Daily Gifts)
  • Złoto za udział w Clan War
  • Questy i skrzynie
  • Gemy i tokeny

Każdy temat jest podzielony na:

  • Co usunęliśmy
  • Czym to zastąpiliśmy
  • Dlaczego tak zrobiliśmy (nasz tok myślenia przy wprowadzaniu zmiany)
  • Co to znaczy dla Cienie (TL;DR)

Nowa wersja Daily Gifts

3 darmowe skrzynki, które pojawiały się każdego dnia są teraz połączone w jeden prezent, który pojawia się codziennie o północy w pierwszym slocie sklepu.

  • Prezent odświeża się każdego dnia o północy, podobnie jak karty w sklepie.

  • Darmowe karty w niedzielę pozostają bez zmian. Rożnica jest taka, że teraz będzie ich więcej – ilość zależy od areny na której jesteście.

Co usunęliśmy?
  • 3 skrzynki z nagrodami

W każdej ze skrzynek mogliście znaleźć:

Rare CardEpic CardGold
Arena 11180
Arena 22180
Arena 321100
Arena 421120
Arena 531140
Arena 631160
Arena 731180
Arena 841200
Arena 941220
Arena 1051240
Arena 1151260
Arena 1251280
Arena 1351300
  • Cykliczny, darmowy prezent w sklepie

1 z nich pojawiał się cyklicznie w sklepie:

GoldGemsSilver ChestEpic Card (Epicka niedziela)
Arena 1201011
Arena 2201011
Arena 3401011
Arena 4601011
Arena 5801011
Arena 61001011
Arena 71201011
Arena 81401011
Arena 91601011
Arena 101801011
Arena 112001011
Arena 122001011
Arena 132001011

Co dodaliśmy w zamian?

Przykład: jeśli jesteś na 13 arenie to każdego dnia możesz dostać np. 100 commonów lub 25 rare lub 1500 golda lub 25 gemów lub 1 golden chesta. W niedzielę dostaniesz 5 epickich kart za free.

Common CardRare CardEpic Card (Epicka niedziela)GoldGemsGold Chest
Częstotliwość (w 5 tyg. sezonie)5751044
Arena 12561300101
Arena 23571400101
Arena 34582500101
Arena 45592600151
Arena 560102700151
Arena 665112800151
Arena 770133900201
Arena 8751531000201
Arena 9801731100201
Arena 10851941200201
Arena 11902141300201
Arena 12952341400201
Arena 131002551500251

Motywy do zmiany Daily Gifts

  • Chcieliśmy aby wszystkie darmowe prezenty były w jednym miejscu, a gracze nie musieli się logować po kilka razy dziennie by zdobyć je wszystkie

Nowe Daily Gifts: podsumowanie

Większość graczy otrzyma mniej commonów, ale więcej kart epickich i golda niż przed updatem.

Złoto w Clan Wars 2

Zdecydowana większość graczy otrzyma każdego dnia więcej złota niż przed aktualizacją. Idealne do ulepszania decków wojennych.

Co usunęliśmy?
  • Nie ma już Collection Day (CD) i War Day (WD).

Nagrody za udział w wojnie (do zdobycia do drugi dzień) * Bonus był albo dodatkowym goldem albo tokenem albo gemami.

Zwycięstwo CDZwycięstwo WDPremia za pozycjęBonus Gold*Bonusowe Tokeny*Bonus Gems*
Bronze I, II, III200400100-40080-1680Common/Rare/Epic/Legendary10-50
Silver I, II, III300600150-600120-2520Common/Rare/Epic/Legendary10-50
Gold I, II, III400800200-800160-3360Common/Rare/Epic/Legendary10-50
Legendary5001000250-1000200-4200Common/Rare/Epic/Legendary10-50
Co dodaliśmy?

Użyj (czyli po prostu rozegraj 4 walki) 4 decki wojenne, a dostaniesz poniższe nagrody, niezależnie od tego czy wygrasz czy przegrasz!

Zwycięstwo w Duel Gold*Przegrana w Duel GoldZwycięstwo w 1 na 1 PvP GoldPrzegrana w 1 na 1 PvP GoldZwycięstwo w ataku na statek (PvE) Gold**Przegrana w PvE Gold**Wygrana Colosseum Gold***Przegrana Colosseum Gold***
Bronze I1400140400402001001800200
Bronze II1600160450452301152000230
Bronze III1800180550552801402300250
Silver I2100210600603001502700300
Silver II2300230650653301652900330
Silver III2500250750753801903200350
Gold I2800280800804002003600400
Gold II3000300850854302153800430
Gold III3200320950954802404100450
Legendary I350035010001005002504500500

* Aby wziąć udział w duelu potrzebujesz 2-3 decki.

** Wygrana w PvE to zniszczenie przynajmniej jednej wieży przeciwnika. Złoto za przegraną jest obliczane na podstawie zadanego damage’u – do 50% nagrody za wygraną.

*** Koloseum jest dostępne w ostatnim tygodniu sezonu. Klan musi przepłynąć linię mety.

Motywy do zmiany nagród za udział w Clan War
  • Chcieliśmy aby gracze dostawali nagrody od razu, a nie co drugi dzień.

  • Chciemy też, aby było wiadomo przed rozpoczęciem walki ile złota można za nią otrzymać.

  • Chcieliśmy aby udział w bardziej wymagających trybach gry, jak np. duel były nagradzane większą ilością złota. Za większy wysiłek, wyższa nagroda.
  • I jako ostatnie: uważamy, że gracze udzielający się w klanie powinni otrzymać z tego powodu nagrodę bez względu na to czy wygrają czy przegrają (bo i tak w jakiś sposób pomogą klanowi w trakcie Clan War).

Questy i skrzynie w Clan Wars 2

Aktywne uczestniczenie w wojnach klanowych da Ci więcej nagród niż byś dostał za questy i udział w poprzedniej wersji Clan War.

Co usunęliśmy?
  • Questy

Za zrobienie questa można było otrzymać jedną z poniższych nagród:

 NagrodaIlość
Gold500
Gems10
Common50
Rare10
Epic1

Cykl questów liczył 9850 punktów, w każdym cyklu do zdobycia było 41 skrzynek.

 SkrzynkaIlość w cyklu
Gold Chest15
Giant Chest6
Magical Chest6
Mega Lightning Chest3
Epic Chest3
Legendary Chest3
Lightning Chest3
Legendary King’s Chest2
Co dodaliśmy/zmieniliśmy w zamian?

Gemy z questów zostały włączone w darmowe nagrody w sklepie (pierwszy temat tego posta). Pozostałe nagrody za questy zostały włączone w nagrody w Clan Wars 2.

Co usunęliśmy?
  • Nagrodę na koniec sezonu – czyli dostawałeś ją co 14 dni.

MiejsceRazem kartRareEpicLegendaryGold
Bronze 4th/5th9018222 01260
Bronze 3rd150303 02100
Bronze 2ndSilver 4th/5th210425 0
Bronze 1stSilver 3rd270546 0
Silver 2ndGold 4th/5th330788 0
Silver 1stGold 3rd390789 0
Gold 2ndLegendary 4th/5th4509011 0
Gold 1stLegendary 3rd51010212 0
Legendary 2nd57011414 07980
Legendary 1st6301261518820
Co dodaliśmy?
  • Skrzynkę za udział w Clan Wars 2 – dostajesz ją co 7 dni.

MiejsceRazem kartRareEpicSzansa na LegendaryGold
Bronze 4th/5th9018225%630
Bronze 3rd150303.033%1050
Bronze 2nd210425.050%1470
Bronze 1st270546.0100%1890
Silver 4th/5th210425.025%1470
Silver 3rd270546 33%1890
Silver 2nd33066850%2310
Silver 1st390789100%2730
Gold 4th/5th33066825%2310
Gold 3rd390789 33%2730
Gold 2nd450901150%3150
Gold 1st51010212100%3570
Legendary 4th/5th4509011.0 33%3150
Legendary 3rd5101021250%3570
Legendary 2nd57011414100%3990
Legendary 1st63012615100%4410
  • Więcej kart legendarnych!

Gwarantowane legendy są za pierwsze miejsce (co tydzień) oraz szansa na legendę za zajęcie miejsca, które nie dawało wcześniej legendy w ogóle.

  • Mniej golda w skrzyniach na koniec tygodnia:

Chcieliśmy nagrodzić graczy biorących aktywny udział w Clan War – bo przecież pomagają swojemu klanowi!

Uwaga: Klany, które nie dopłyną do mety także otrzymają nagrody.

Motywy do zmiany wysokości nagród  i questów
  • Zdecydowaliśmy się usunąć questy ponieważ się powtarzały, a chcemy aby gra dawała fun i premiowała współzawodnictwo. Nie chcemy aby ludzie logowali się i musieli robić questy by dostać jakąś nagrodę.

  • Więcej nagród dla klanów. Chcemy aby życie klanowe stanowiło większą część gry. Bycie w klanie to zabawa i wspaniałe korzyści dla graczy, stąd większy nacisk na wspólną grę i osiągnięcie zamierzonego celu. Chcemy aby każdy gracz był w klanie.

  • Chcemy rozdać więcej nagród, w tym kart legendarnych. Zwiększyliśmy wysokość nagród i sprawiliśmy, że karty legendarne są do zdobycia co tydzień.

  • Nagroda w każdym tygodniu jest fajniejsza niż jedna co dwa tygodnie :)

Dziękuję za przeczytanie Clan Wars 2 FAQ! Pełny post Drew dostępny jest pod tym adresem: reddit – Clan Wars 2 FAQ

About Callahan

Koneser filmów, seriali i książek z gatunku zombie-apocalypse.

Check Also

clan wars 2 optional update

Clan Wars 2 – opcjonalny update

Po 10 dniach od wprowadzenia Clan Wars 2 doczekaliśmy się opcjonalnego update’u (który tak naprawdę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.