Clash Royale Stats – co to jest?

Clash Royale jak pewnie wszyscy to czytający wiedzą jest mobilną grą strategiczną, udostępnianą w modelu free to play od 2 marca 2016 roku. Od początku swojego istnienia zdobyła olbrzymią popularność, stając się jedną z niewielu gier mobilnych w Europie z elementem esportowym. Zaostrzył on rywalizację między graczami, a nowicjusze zaczęli szukać sposobów na stawanie się coraz lepszymi zawodnikami. Jednym z nich jest korzystanie z bardzo rozbudowanych stron ze statystykami, wśród których dominują dwie: RoyaleAPI i StatsRoyale. Jak działają strony typu clash royale stats i czego można się z nich dowiedzieć?

Przede wszystkim musicie wiedzieć, że samo oglądanie statystyk nie nauczy Was lepiej grać w Clash Royale. Analizując statystyki będziecie mogli sprawdzić jakie karty najczęściej pojawiają się deckach innych, sprawdzić jaki jest win rate decków z waszą (następną) ulubioną kartą i jak dużo osób stosuje połączenia (synergie), które macie w swoim decku.

Spójrzmy teraz czym różnią się od siebie dwie najlepsze na rynku strony ze statystykami: Stats Royale i RoyaleAPI.

StatsRoyale – czemu warto z niego korzystać?

StatsRoyale jest jedną z najdłużej istniejących stron ze statystykami oraz przydatnymi narzędziami do Clash Royale. Na stronie można znaleźć szczegółowe poradniki dotyczące najciekawszych talii oraz ich wykorzystania w praktyce – dodatkowo można też skorzystać z narzędzia zwanego Deck Builderem, które pozwala na wirtualne tworzenie własnych talii (również w oparciu na posiadane przez nas karty), a w międzyczasie podpowiada najbardziej sukcesywne kombinacje, które możemy dołożyć.

Clash royale stats od StatsRoyale oferuje również dostęp do szczegółowych informacji na temat każdego z graczy (również tych najlepszych) – można więc z łatwością przejrzeć historię ich spotkań, dzięki czemu możemy uczyć się na ich błędach i sukcesach, a także sprawdzić sposób ich trenowania do clan wars. Zobaczymy tu także swoje nadchodzące skrzynie, by wiedzieć, na co być gotowym w przyszłości. Strona organizuje też turnieje, w których można sprawdzać swoje umiejętności, na przykład właśnie przed wojną klanów.

Ważne! Aby w pełni skorzystać ze StatsRoyale musicie znać swój tag gracza. A można go znaleźć bardzo łatwo bo wystarczy kliknąć w grze (będąc na zakładce gdzie rozpoczynamy pojedynek) na naszą nazwę. Wyświetli się Player Profile a pod nickiem widać będzie ciąg znaków zaczynający się od # . Zupełnie jak na screenie poniżej:

Jak sprawdzić player tag w Clash Royale
Jak sprawdzić player tag w Clash Royale

RoyaleAPI – jak działa i czego można się z niego dowiedzieć?

Korzystając z clash royale stats od RoyaleAPI możemy przeglądać dokładne statystyki dotyczące gildii oraz wybranych graczy. Dzięki dostępowi do rankingów światowych można przejrzeć sobie wszystkich najlepszych graczy, zobaczyć odblokowane przez nich karty oraz te, które widnieją obecnie w ich aktywnej talii (decku). Ciekawie prezentują się też wykresy dotyczące zdobywanych przez nich trofeów, a także możliwość przeanalizowania, w jaki sposób przygotowują się do clan wars.

Dzięki RoyaleAPI poznamy też najmocniejsze wybory, jeżeli chodzi o poszczególne karty w wybranych taliach – jeżeli więc chcemy spróbować kart, z którymi profesjonaliści wygrywają najczęściej, tutaj dowiemy się, na które postawić. W serwisie można też przejrzeć dokładne statystyki wybranej karty, w tym to, jak często jest ona wykorzystywana. Może to nam dać wskazówkę na temat tego, czy warto się na nią zdecydować.

stats royale account value

W przeciwieństwie do StatsRoyale tutaj można wpisywać nazwę gracza, a strona wyświetli wszystkie profile o tej samej nazwie. Drugą fajną sprawą jest możliwość wyszukiwania po nazwie klanu. Dla fanów statystyki i excela jest także możliwość sprawdzenia ile będzie kosztować nas upgrade wszystkich kart do wybranego poziomu (strona pokazuje od pierwszego szacunki od najniższego poziomu, na który możemy ulepszyć swoje karty). Możemy też sprawdzić jaka jest aktualna wartość naszego konta (prawdopodobnie cała kasa jaką wydaliśmy do tej pory na ulepszenia karty) – uwaga: pokazuje to jak bardzo no-life’ami jesteśmy!

About Callahan

Koneser filmów, seriali i książek z gatunku zombie-apocalypse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.