Sparky – najlepsza karta obronna w grze?

Sparky należy do kolekcji kart legendarnych gry Clash Royale. Aby ją odblokować, należy ukończyć 11 arenę (Electro Valley). Koszt użycia to 6 jednostek eliksiru.

Sparky wygląda jak razowa maszyna oblężnicza, z zamontowanym działem przypominającym wynalazek Tesli. Jako że zadaje niewyobrażalne obrażenia i nie ma aż tak dużej wytrzymałości, najlepiej sprawdza się jako jednostka wspierająca, broniona przez jakąś silną postać walczącą w pierwszej linii. Jest to też jedna z najpotężniejszych kart obronnych w całej grze! Zobaczcie tabelkę na dole wpisu by sprawdzić jak wielkie obrażenia potrafi zadać! Level 14 to karta odbita w lustrze.

Pamiętajcie, że Sparky to kobieta i nie powinno się jej nazywać śmietnikiem na kołach! Bardzo tego nie lubi!

Opisywana karta jest jednostką zadającą obrażenia obszarowe ze średniego dystansu, która posiada niewygórowaną ilość punktów życia, ale za to ogromne obrażenia – jedne z największych w grze. Z tego powodu świetnie nadaje się do likwidowania dużych jednostek, takich jak Giant, P.E.K.K.A. czy też Royal Giant, bowiem zabija je zaledwie kilkoma strzałami. Targetuje wyłącznie jednostki naziemne oraz budynki.

counters clash royale

W chwili obecnej Sparky jest w stanie zniszczyć jedna karta: Rocket – pod warunkiem, że ma przynajmniej ten sam poziom co Sparky.

Dobrymi counterami są: Electro Wizard, Zap, Electro Dragon, Ice Spirit (przerywają jej charge). Wszystkie latające jednostki – Minions, Minion Horde, Mega Minion.

P.E.K.K.A. jest w stanie zniszczyć ją na dwa hity nawet otrzymując obrażenia.

synergie clash royale

Używając Sparky powinniśmy się również upewnić, że jej obrażenia nie będą marnowane na słabe jednostki. Aby to zrobić, warto najpierw oczyścić drogę – popularną synergią ze Sparky jest podążający za nią Wizard).

Kolejnym dobrym pomysłem jest wstawienie przed nią Goblin Gianta, który potrafi równocześnie tankować i niszczyć mniejsze jednostki np Skeletons / Goblins.

Wsparciem dla opisywanej karty są też właśnie jednostki niszczące wszelakie swarmy stosowane jako rozpraszacze i przejmowanie aggro – np. Fire Spirits, Tornado, Log.

Warto pamiętać, że Battle Healer jest w stanie ją leczyć!

 

Sparky
LevelHPDmg
912001100
1013201210
1114521331
1215961463
1317521606
1419201760

About Callahan

Koneser filmów, seriali i książek z gatunku zombie-apocalypse.

Check Also

lumberjack clash royale

Lumberjack – szalony drwal w akcji!

Lumberjack, czyli drwal, należy do legendarnych kart gry Clach Royale. Odblokowujemy go na arenie 8 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.